close

  Податки 2022: Податок на прибуток

  Зміни, що стосуються податку на прибуток не настільки революційні, однак все одно важливі. Зміни стосуються комерційних товариств, так і неприбутокових організацій.

   

  Безоплатна передача товарів

  По аналогії з ПДВ та Акцизом законом №2120 визнано, що не є постачанням товарів та послуг для цілей оподаткування податком на прибуток безоплатне надання послуг та/або передачі товарів, у тому числі підакцизних, без їх компенсації та користь ЗСУ, ТРО, нацгвардії, СБУ, Службі розвідки та іншим державним органам, що залучені до оборони країни від збройної агресії Росії, а також органів охорони здоров’я, державним адміністраціям, іншим комунальним та державним підприємствам. (п. 69.5. Підрозділ 10. Інші перехідні положення ПКУ)

  Податкові різниці

  Коригування, встановлені підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу не проводяться щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, що передані на користь центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам  з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, сум коштів, перерахованих на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів (п. 69.6. Підрозділ 10. Інші перехідні положення ПКУ.)

   

  Неприбуткові порушення

  Закон №2120 вніс зміни, та дозволив нецільове використання коштів неприбутковими організаціями в окремих випадках. Не вважається порушенням вимог пункту 133.4 статті 134 перерахування коштів або передачі майна державним та комунальним підприємствам, підприємствам що задіяні в обороні країни від збройного нападу Росії. Таке послаблення визначяено новою нормою п. 63 Підрозділу 4 Розділу ХХ ПКУ

   


  На початок | Далі: Податок на нерухоме майно та плата за землю

  1. Підприємці. ФОП 1 ТА 2 ГРУПА ЄП.
  2. Податки з фізосіб
  3. Єдиний податок. 3 група. Нові правила
  4. ПДВ
  5. Акцизний податок та мито
  6. Податок на прибуток
  7. Податок на нерухоме майно та плата за землю
  8. Штрафи, пені та строки давності.
  9. Перевірки
  10. Інші зміни

   

  Поделиться
  Alexander Korzh

  Управляющий партнер

  7 коментариев

  Комментировать

  

  Подпишитесь на новости

   Позвонить нам