close

    Податки 2022. Інше

    Завершальна частина матеріалу про зміни законодавства. В данному розділі наведу інформацію, щодо змін у реєстрації плдатників та роботи електронних сервісів. Про зміни при використанні РРО.

     

    Екологічний податок

    Законом №2142 скасований обов’язок нараховувати та сплати екологічного податку на час війни

    підпунктом 69.16 Підрозділу 10 ПКУ з 1 січня 2022 року по 31 грудня  року, у якому припинено або скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується екологічний податок платниками цього податку, зареєстрованими за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів, на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ.

    Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ, визначається Кабінетом Міністрів України.

     

    РРО

    Обов’язкок загального використання РРО відтермінований.

    Розділ ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» доповнено:

    Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

    На період дії воєнного стану або обставин непереборної сили:

    • проведення розрахункових операцій, що здійснюються в режимі офлайн та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, може здійснюватися в понад встановлені абзацами третім та четвертим статті 5 цього Закону терміни.
    • зупинити дію абзацу сьомого статті 5 цього Закону.

     

    Звітність

    Підрозділ 10 Перехідних положень ПКУ доповнено підпунктом 69.18 яким встановлено новий режим роботи шлюзу приймання звітності.

    Тимчасово, на період  до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання  електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години

     

    Облік платників

    підпункт 69.19 Підрозділу 10 ПКУ змінив строки обміну інформацією між ЄДР та податковою.

    Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для контролюючих органів припиняється перебіг строків, встановлених для взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів за основним місцем обліку або фізичних осіб – підприємців за податковою адресою, та передачі даних про взяття на облік таких платників податків у контролюючих органах до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

    нагадаю, що податкова мала взяти на облік платника податків та повідомити про таку дію державного реєстратора протягом однгого дня с дати отримання повідомлення від дердавного реєстратора про реєстрацію в ЄДР юридичної особи, або ФО-П. Наразі цей строк зупинений.

     

    Банки та фінансові установи

    Закон №2120 додав підкупкт 69.17 Підрозділу 10 ПКУ в якому по аналогії із строками обміну інформацією ЄДР з податковою, змінив строки обміну і для банків та фінансових установ. Наразі норми, щодо взяття на контроля банківського рахунку податковою протягом оперційного дня більше немає.  Нова норма обліку рахунків викладена так:

    Установити,  що тимчасово на період  до припинення або скасування воєнного стану на території України, для банків, інших фінансових установ та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених для надсилання повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків — юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, та повідомлень про взяття рахунка на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунка на облік.

    Рахунок вважається взятим на облік у разі отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення контролюючого органу про взяття рахунка на облік у контролюючих органах, або за мовчазною згодою, якщо таке повідомлення не отримано, датою та часом взяття рахунку на облік в такому разі вважається дата та час отримання банком або іншою фінансовою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення.

    На щастя, законодавство дозволяє використовувати рахунок без підтвердження взяття на облік податковою.

    У разі неотримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення, по таким рахункам можуть здійснюватися видаткові операції без отримання підтвердження щодо взяття їх на облік у контролюючому органі.

     


    На початок | Про нас

    1. Підприємці. ФОП 1 ТА 2 ГРУПА ЄП.
    2. Податки з фізосіб
    3. Єдиний податок. 3 група. Нові правила
    4. ПДВ
    5. Акцизний податок та мито
    6. Податок на прибуток
    7. Податок на нерухоме майно та плата за землю
    8. Штрафи, пені та строки давності
    9. Перевірки
    10. Інші зміни

     

    Поделиться




    Alexander Korzh

    Управляющий партнер

    Комментировать

    

    Подпишитесь на новости

      Позвонить нам