close

  Податки 2022. ФОП 1 та 2 група ЄП.

  Що стосується ФОП 1 та 2 групи єдиного податку – змін не багато, але вони є. Більшість революційних змін стосується підприємців та компаній, що використовують, або планують переходити на спеціальний режим спрощеної системи – єдиний податок третьої групи.

  Згідно змін, внесених Законом №2120, спрощенці 1 та 2 групи фактично отримали можливості не сплачувати податки зовсім. Сплачувати добровільно. Детально про новації читайте у цьому розділі

   

  Добровільна сплата єдиного податку

  Це нововведення стосується виключно ФОП 1 та 2 групи єдиного податку, що мають намір вести свою діяльність під час війни використовуючи поточну систему оподаткування та не переходити на 3 групу.

  Для таких платників, тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану  на   території    України,    положення    розділу XIV ПКУ застосовуються з урахуванням таких особливостей:

  • Фізичні особи – підприємці (ФОП) – платники єдиного податку першої та другої групи, мають право не сплачувати єдиний податок. Це є право, а не обов’язок, тож ви маєте можливість сплачувати податок і надалі, за наявності фінансових можливостей.
  • У разі прийняття рішення не сплачувати єдиний податок, ФОП подає декларацію платника єдиного податку, але не заповнює дані про дохід в якому податок  добровільно не сплачувався.

  Зважаючи на те, що основна декларація для ФОП 1 та 2 групи не має рядків для окремого відображення доходу помісячно, варто чекати на нову форму декларації для єдинників.

   

  Добровільна сплата ЄСВ з ФОП

  Законом №2120 доповнено Розділ VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» новим пунктом 919, яким зазначеним ФОП надано можливість не сплачувати ЄСВ за себе на період дії воєнного стану.

  919. Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні, а також протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування такого воєнного стану особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 цього Закону щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.

  При цьому ФОП не заповнює розрахунок єдиного внеску, що є додатком до податкової декларації, за період в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався. Немає сплати – немає відображення в звітності.

   

  Якщо у підприємців першої та другої групи ЄП немає найманих працівників, на цьому лібералізація законодавства для них закінчуються, чого не скажеш про третю групу ЄП, але про це в наступному розділі.

   


  До початку | Далі: Реформа 2022: Податки з фізосіб

  1. Підприємці. ФОП 1 ТА 2 ГРУПА ЄП.
  2. Податки з фізосіб
  3. Єдиний податок. 3 група. Нові правила
  4. ПДВ
  5. Акцизний податок та мито
  6. Податок на прибуток
  7. Податок на нерухоме майно та плата за землю
  8. Штрафи, пені та строки давності.
  9. Перевірки
  10. Інші зміни

   

  Поделиться
  Alexander Korzh

  Управляющий партнер

  1 комментарий

  Комментировать

  

  Подпишитесь на новости

   Позвонить нам