close

    Податки 2022. Перевірки

    Уряд зупинив майже всі перевірки під час дії правового режиму воєнного стану. Ті, що залишились не є принципово новими вимогами і стосуються здебільшого розрахунків у роздрібній торгівлі, але про все по порядку.

    Точно будуть перевіряти

    Законом 2120 внесено уточнення до п. 80.2.2. статті 80. Порядку проведення фактичної перевірки, а також перевірок пов’язаних із контролем дотримання законодавства щодо

    • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
    • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
    • обладнання акцизних складів витратомірами- лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
    • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального

    Згідно з уточненням, податкові органи мають право здійснювати фактичні перевірки бізнесу на предмет забезпечення можливості проведення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів (картки). Іншими словами, підприємець, що здійснює роздрібну торгівлю, у торговій мережі, або надає супутні послуги, зобов’язаний надавати можливість покупцю розраховуватись платіжною карткою.

    Для дотримання данної умови не обов’язково викортистовувати івиключно банківчский термінал. Достатньою умовою буде надання можливості покупцю перерахувати кошти на рахунок продавця за допомогою переказ к картки на картку, абьо на IBAN рахунок. Зазначу, що у зв’язку із відміною введення РРО та відсутності штрафів за незастосування РРО (про це у розділі “Інше”) такий спосіб розрахунку є абсолютно законним та задовольняє вимогу законодавця.

     

    Перевіряти не будуть

    Податкова

    Про приємне. Відповідно до змін, внесених законом № 2120 з пункту. 52-2. підрозділ 10. ПКУ  виключили можливість проведення фактичних перевірок під час карантину, а саме з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабміном. Зазначу, що на додачу до війни, ми щне маємо мораторій на проведення перевірок у зв’язку із Ковідом.

    Також підрозділ 10 ПКУ  доповнили підпунктом 69.2. яким заборонили всі податкові перевірки, крім:

    1. Камеральних перевірок декларацій, якими задекларовані суми бюджетного відшкодування. Сама норма викладена так:Податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім камеральних перевірок декларацій або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання) до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та/або митних декларацій, за виключенням товарів (продукції), визначених підпунктами 215.3.1, 215.3.2, та 215.3.21, 215.3.31 пункту 215.3 статті 215 Кодексу. Така камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена протягом 180 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання;Це означає, що якщо платник має віж’ємне значення ПДВ та бажає його повернути з бюджету на поточний рахунок або зарахувати у сплату інших платежів, то така декларація буде перевірена камерально (податковим інспектором) протягом 180 календарних днів. До війни цей строк складав 30 днів
    2. фактичних перевірок.Мова йде про можливість проведення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів (картки). Писав про це вище.
      Зверніть увагу, що за відсутність можливості розрахунку карткою бізнесу загрожує штраф у розмірі 8500 грн. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного стану у такому випадку не застосовуються. Штраф доведеться сплатити.

     

    Пенсійний Фонд України (Питання ЄСВ)

    Пенсійний Фонд також долучився до вектору відмови від перевірок та ввів мораторій на перевірки ЄСВ. Новим пунктом 923 розділу VIII “Прикінцеві положення” Закону про ЄСВ установлений мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

    Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 24 лютого 2022 року та не були завершеними, зупиняються по останній календарний день третього місяця із дня припинення (скасування) воєнного стану, введеного згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

     

    Митниця

    Митниця також не перевірятиме. Закон №2142 вносить нову норму у Прикінцеві положення ПКУ – п. 912  відповідно до якого встановлюються особливі умови роботи митних органів, вкючаючи перевірки. Норми діють тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України та встановлюють:

    • документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються. Акти (довідки) про результати документальних перевірок, зустрічних звірок, заперечення до актів перевірок та податкові повідомлення-рішення не надсилаються (не вручаються)
    • зупиняється перебіг строків, визначених частиною четвертою статті 45, частиною другою статті 46, частиною четвертою статті 48, статями 55, 125, 204, 240, частиною шостою статті 244, частиною тринадцятою статті 264, частиною другою статті 269, частинами п’ятою і шостою статті 299, частиною восьмою статті 313, частиною четвертою статті 321, частиною шостою статті 334 цього Кодексу;
    • митні органи за заявою декларанта або уповноваженої ним особи можуть приймати рішення про продовження строків (включаючи граничні), визначених ПКУ, крім тих перебіг яких зупинено у підпункті 2 цього пункту;
    • митні формальності, які відповідно до ПКУ підлягали чи підлягають виконанню митним органом, яким за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, не виконуються завдання, покладені на митні органи у зв’язку з веденням воєнного, надзвичайного стану, можуть виконуватися іншим митним органом, у тому числі без пред’явлення таких товарів цьому митному органу, за координації центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, надає роз’яснення підприємствам і митним органам, координує роботу митних органів щодо виконання таких формальностей іншими митними органами, в тому числі з питань застосування інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно- телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення.

     


    На початок | Далі: Інші зміни

    1. Підприємці. ФОП 1 ТА 2 ГРУПА ЄП.
    2. Податки з фізосіб
    3. Єдиний податок. 3 група. Нові правила
    4. ПДВ
    5. Акцизний податок та мито
    6. Податок на прибуток
    7. Податок на нерухоме майно та плата за землю
    8. Штрафи, пені та строки давності
    9. Перевірки
    10. Інші зміни

     

    Поделиться




    Alexander Korzh

    Управляющий партнер

    Комментировать

    

    Подпишитесь на новости

      Позвонить нам